Hypnosis Institute
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Θετική σκέψη , μύθος ή υπάρχει κάποια αλήθεια;

4 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Θετική σκέψη , μύθος ή υπάρχει κάποια αλήθεια; Empty Θετική σκέψη , μύθος ή υπάρχει κάποια αλήθεια;

Δημοσίευση  lucritia Παρ Ιουν 12, 2009 3:54 am

Είναι αλήθεια ότι ο αρνητισμός μας μόνο το κουτί της πανδώρας θα ανοίξει , και το μόνο που θα καταφέρουμε ειναι να βρεθούμε σε αδιέξοδο ,να μαλώσουμε με όλους και όλα και τελικά να βρεθούμε μόνοι και να ρίξουμε όλο το φταίξιμο στην κακιά μας τύχη και στους αχρείους, που μας περιτριγυρίζουν και οι οποίοι θα έπρεπε να έχουν ευαισθητοποιηθεί.Έτσι οδηγούμαστε σε μια σχεδόν ψυχιατρική συμπεριφορά και το σίγουρο είναι, ότι θα προσκομίσουμε το όνομα του περίεργου και ενδεχομένως και του τρελλού.Για αυτό κράτα γερά, σκέψου για λίγο , κράτα την ψυχραιμία σου ,κανείς δεν στρέφεται εναντίον σου , και προσπαθησε να βρεις μια λύση.Η θετική σκέψη είναι δύσκολο πράγμα ,αλλά να θυμάσαι πάντα, ότι κυριαρχεί ο λύκος που ταϊζουμε και συντηρούμε.
lucritia
lucritia
doctor
doctor

Αριθμός μηνυμάτων : 81
Ημερομηνία εγγραφής : 08/06/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Θετική σκέψη , μύθος ή υπάρχει κάποια αλήθεια; Empty Απ: Θετική σκέψη , μύθος ή υπάρχει κάποια αλήθεια;

Δημοσίευση  sotos Παρ Ιουν 12, 2009 4:37 am

Γεια σου cat … Σίγουρα όμως εξαρτάτε από εμάς ποιον λύκο ταΐζουμε ??
sotos
sotos
Μαθητής
Μαθητής

Αριθμός μηνυμάτων : 16
Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Θετική σκέψη , μύθος ή υπάρχει κάποια αλήθεια; Empty Απ: Θετική σκέψη , μύθος ή υπάρχει κάποια αλήθεια;

Δημοσίευση  xara Δευ Ιουν 15, 2009 3:43 pm

Ναι αυτή την απορεία έχω και εγώ
Το μυαλό, πώς να ελεγθεί?
Προσωπικά παρατηρώ ότι μία αρνητική σκέψη που μπαίνει στο μυαλό μου όσο και αν προσπαθώ να την αποβάλω, δε τα καταφέρνω πάντα.
Και ούτε γνωρίζω πάντα τι την προκάλεσε αυτή τη σκέψη

xara
Μαθητής
Μαθητής

Αριθμός μηνυμάτων : 22
Ημερομηνία εγγραφής : 02/06/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Θετική σκέψη , μύθος ή υπάρχει κάποια αλήθεια; Empty Απ: Θετική σκέψη , μύθος ή υπάρχει κάποια αλήθεια;

Δημοσίευση  sotos Δευ Ιουν 15, 2009 3:45 pm

Εγώ με κάποιες τεχνικές της ύπνωσης και του NLP κατάφερα να έχω έλεγχο του μυαλού μου σε μεγάλο βαθμό
sotos
sotos
Μαθητής
Μαθητής

Αριθμός μηνυμάτων : 16
Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Θετική σκέψη , μύθος ή υπάρχει κάποια αλήθεια; Empty Απ: Θετική σκέψη , μύθος ή υπάρχει κάποια αλήθεια;

Δημοσίευση  zoh Δευ Ιουν 15, 2009 3:48 pm

Φυσικά άμα το θες αρκετά… ότι σκέφτεσαι αυτό σου έρχεται Smile
zoh
zoh
Μαθητής
Μαθητής

Αριθμός μηνυμάτων : 7
Ημερομηνία εγγραφής : 09/06/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Θετική σκέψη , μύθος ή υπάρχει κάποια αλήθεια; Empty Απ: Θετική σκέψη , μύθος ή υπάρχει κάποια αλήθεια;

Δημοσίευση  sotos Τρι Ιουν 16, 2009 5:10 am

ολα??? Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
sotos
sotos
Μαθητής
Μαθητής

Αριθμός μηνυμάτων : 16
Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Θετική σκέψη , μύθος ή υπάρχει κάποια αλήθεια; Empty Απ: Θετική σκέψη , μύθος ή υπάρχει κάποια αλήθεια;

Δημοσίευση  xara Τρι Ιουν 16, 2009 4:50 pm

Με την ύπνωση κατάφερες να εγλέξεις το μυαλό σου και να αποφύγεις τις δυσάρεστες σκέψεις?

xara
Μαθητής
Μαθητής

Αριθμός μηνυμάτων : 22
Ημερομηνία εγγραφής : 02/06/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Θετική σκέψη , μύθος ή υπάρχει κάποια αλήθεια; Empty Απ: Θετική σκέψη , μύθος ή υπάρχει κάποια αλήθεια;

Δημοσίευση  sotos Τετ Ιουν 17, 2009 10:19 pm

ναι μονο με υπνωση
sotos
sotos
Μαθητής
Μαθητής

Αριθμός μηνυμάτων : 16
Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης